Zantes ģimenes atbalsta centrs | Kanisterapijas cikla nodarbības
17727
post-template-default,single,single-post,postid-17727,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Kanisterapijas cikla nodarbības

Kanisterapijas cikla nodarbības

Nodibinājums “Zantes ģimenes atbalsta centrs”, saskaņā ar Tukuma novada pašvaldībā iesniegto iniciatīvu pieteikumu, īsteno iniciatīvu “Kanisterapijas cikls”, kas sastāv no 25 kanisterapijas nodarbībām, kuras notiek vienu reizi nedēļā. Kanisterapija ir viena no zooterapijas nozarēm, kur terapeita pienākumus veic speciāli piemeklēts, apmācīts un sertificēts suns.

Iniciatīva “Kanisterapijas cikls” tiek realizēta laika posmā no 2022.gada 1.aprīļa līdz 2022. gada 15.decembrim.

Nodarbībās piedalās vardarbībā cietuši bērni, kuri uzturas un saņem rehabilitāciju nodibinājumā ”Zantes ģimenes atbalsta centrs”. Šie bērni ir pieredzējuši dzīvē situācijas, kuras viņiem ir radījušas trauksmes sajūtu, bailes, nedrošību, neskaidrību. Dažādi speciālisti un dažādas terapijas šīs iepriekš mietās problēmas var risināt, samazināt vai pat pilnībā aizmirst. Tādēļ, šīs iniciatīvas ietvaros vēlamies palīdzēt bērniem un piedāvāt iespēju risināt šīs problēmas ar Kanisterapijas palīdzību. Kanisterapija var palīdzēt bērniem iemācīties atgūt uzticēšanās sajūtu, iemāca attīstīt neatkarību, iecietību un paškontroli, paaugstina pašapziņu, attīstīta empātiju. Kanisterapija ietekmē cilvēka psiholoģisko un socioloģisko integrēšanas daļu. Terapija aktivizē domāšanu, atmiņu, komunikāciju, mācīšanos mācīties, kā arī attīsta ķermeņa motoriku – staigāšanu, roku un pirkstu kustības. Sevišķi pozitīva ietekme ir bērniem ar autiskā spektra un garīgās attīstības traucējumiem. Ņemot dalību šajā iniciatīvā plānotajās aktivitātēs bērniem būs gan terapeitiski ieguvumi, gan pozitīvas emocijas.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.